20 művész összefogásával nyílt meg a gyermekvédelmi gondoskodásban élőknek dedikált  kiállítás
2021. szeptember 18. írta: Kultúrjunkie

20 művész összefogásával nyílt meg a gyermekvédelmi gondoskodásban élőknek dedikált  kiállítás

alfoldi_robert_es_wirtz_agnes_foto_turos_balazs.jpg

Neves kortárs művészek alkotásaiból nyílt meg az állami gondoskodásban élő gyermekeket támogató Világszép Alapítvány Világszép Kapcsolódások című tárlata a budapesti Létra Klubban. A szeptember 26-ig látható kiállításon, melynek fővédnöke Johannes K. Haindl, Németország magyarországi nagykövete, olyan műalkotások szerepelnek, melyeket családjukból kiemelt, otthonban vagy nevelőszülőknél élő gyermekek élete és történetei inspiráltak. Az alkotásokat a magyar kortárs művészet élvonalába tartozó művészek - köztük Bukta Imre, Esterházy Marcell, Nádler István, Nemes Csaba, Nemes Márton, Alföldi Róbert - adományként ajánlották fel.

A kiállítás katalógusa

Nyitottság, odafigyelés, bizalom - ezeknek a gondolatoknak a mentén születtek meg a Világszép Kapcsolódások című kiállítás képei. Wirtz Ágnes a kiállítás társkurátorával, Alföldi Róbert rendező, színész, műgyűjtővel közösen kortárs művészeket kértek fel, hogy egy-egy gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatallal való személyes megismerkedés benyomásait, érzéseit örökítsék meg, keressék meg azokat a kapcsolódási pontokat, amelyek összekötik őket. Alföldi Róbert öt évvel ezelőtt járt először a Világszép Alapítvány egyik táborában, ahol néhány nagyon intenzív napot töltött a fiatalokkal. Kurátori szerepe mellett saját művet is ad a kiállításra: alkotását egy Gergő nevű fiúnak dedikálta, aki a tábor alkalmával barátságot kötött Alföldi Róbert kutyájával. A tábor végén Gergő készített agyagból egy kiskutyát, amely kincset Alföldi Róbert a mai napig őriz. Ez a mozzanat inspirálta a kiállításra készített festményét is.

Tíz éve működő alapítványunk célja, hogy a gondoskodásban élő gyerekek életének hosszú távon támogató közösségként tudjunk részese lenni. Több mint 23 000 gyerekről gondoskodik az állam, az otthonok és a nevelő családok mindennapi hősei. Mi a magunk lehetőségei szerint az ő munkájukat egészítjük ki azon a területen, amiből a legkevesebb jut a gyerekeknek: figyelem és megerősítő kötelék. Kiállításunkkal szeretnénk felhívni az emberek figyelmét arra, hogy mennyire fontosak a fiatalok számára ezek a kapcsolódások, hiszen ezek erősítik meg őket abban, hogy fontos részei a társadalomnak, helyük van a világban. – mondja Wirtz Ágnes művészettörténész, az idén 10 éves Világszép Alapítvány alapítója.

A kiállítás szervezői átfogó képet adnak a hazai kortárs művészeti színtérről. A felkért művészek vizuális nyelve és gondolkodása eltérő. Vannak köztük az absztrakció különböző stílusaival operáló alkotók, de ugyanígy helyet kaptak a társadalmi kérdésekre fogékony művészek és a figuratív festészeti gyakorlatok ismert alkotói is. A kiállításra összesen húsz kép készült, Alföldi Róbert festménye mellett, Bánki Ákos, Barabás Zsófi, Bukta Imre, Csató József, Czigány Ákos, Esterházy Marcell, Havadtőy Samuel, Győri Márton, Horváth Lóczi Judit, Köves Éva, Kristóf Gábor, Lovas Ilona, Megyik János, Nádler István, Nemes Csaba, Nemes Márton, Soós Nóra, Szüts Miklós, Vojnich Erzsébet alkotásai lesznek láthatóak a Létra Klubban. A művészek és gyerekek találkozásainak történetét a Világszép Alapítvány videó-sorozatban örökítette meg. 

A kiállítás első napján, szeptember 17-én 17:00 órakor Mácsai Pál tartott tárlatvezetést.

A gyűjtők és művészetkedvelők, akik a tárlatot követő árverésen licitálnak az alkotásokra a Világszép Alapítvány munkáját támogatják, és így a jövőben a jelenlegi 150 mellett, még 35-40 nehéz helyzetű gyermek sorsát egyengethetik.

vilagszep_kapcsolodasok_poszter_hitka_viktoria.jpg

A kiállítás megtekinthető: 2021. szeptember 17-26., 11:00-18:00

Létra Klub, 1021 Hűvösvölgyi út 18.

További információ a kiállításról

A kiállítás Facebook eseménye

Világszép Alapítvány:

Az alapítványt Wirtz Ágnes és Albrecht 2011-ben hozta létre olyan gyerekekért, akiket kiemeltek családjaikból és gyermekotthonokban vagy nevelőszülőknél élnek. Az alapítvány programjai abban segítik a gyerekeket, hogy az otthontalanság, és az óriási bizalomvesztés és szeretethiány, ellenére is meg tudják élni, hogy helyük van a világban, szeretetre méltóak, és vannak lehetőségeik az életben. Az alapítványnak két központja van: az egyik a paloznaki Meseközpont, ami kezdetektől a táboroztatások és képzések helyszíne, a másik a budapesti Hűvösvölgyi út 18., ahol saját óvoda és egy nagy közösségi tér, a Létra Klub is helyet kapott, ahol különbözőségének elfogadásának, a megbecsülésnek, és az esélyegyenlőség biztosításának a legmagasabb szintjére törekszenek. Nyári táboraik a Meseközpontban, mesemondó programjuk 4 gyerekotthonban, mentor programjuk, műhely-foglalkozásaik a Létra Klubban mind egy célt szolgálnak: hosszú távon kapcsolódni gyermekvédelmi gondoskodásban élőkhöz.

www.vilagszepalapitvany.hu

Borítókép: Turós Balázs
Sajtóinformáció: Jakab Gergő - Zerocom

(Kövessetek minket Facebook oldalunkon, illetve Instagram profilunkon is, ahol extra tartalmakkal várunk benneteket.)

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturjunkie.blog.hu/api/trackback/id/tr5816692852

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása