Mihalik Enikő szerepel Csalár Bence könyvének borítóján
2020. október 26. írta: Kultúrjunkie

Mihalik Enikő szerepel Csalár Bence könyvének borítóján

img_0447.jpg

Ötven magyar divattervezőről írt könyvet Csalár Bence divatújságíró, divatblogger: A Színfalak mögött című rendhagyó enciklopédiában összegyűjtötte mindazt, ami naggyá tette az elmúlt évtizedekben a magyar divatipart.

123777852_705612787053242_6973884526325354930_n.png

Az exkluzív kiadványban a kezdeti divattörténeti áttekintést követően eddig sosem látott alapossággal ismerteti a hazai dizájner szféra meghatározó műhelyeit, a kreációk születését az alkotók személyes történeteivel együtt. Az 50 magyar tervezőt bemutató könyvben Zoób Katitól kezdve Abodi Dórán át egészen a Pécsi Kesztyűmanufaktúráig vagy a Tisza cipőig megannyi érdekes, eddig még sosem hallott történetet olvashatnak sok-sok személyes, néha megindító sztorival fűszerezve sikerekről, világsztárokról és elhivatottságról: teljes értékű ábrázolását egy izgalmas, fejlődő és ígéretes korszak kezdetének.

A könyv magyar borítóján Mihalik Enikő világhírű topmodell szerepel, az a békéscsabai lány, akinek nemzetközi modellkarrierje szinte mesébe illően alakult. A világ vezető divatlapjainak sztárja azt mondta: megtiszteltetésnek tartja, hogy a könyv a borítóján szerepelhet, hiszen ilyen jellegű kötet a magyar divatról még sosem született.

img_0336.jpg

„Azt szerettük volna, ha olyan személyiség képviseli a könyv tartalmát, aki összeköti a magyar és a nemzetközi divatot. Enikő a pályája elején több magyar divattervezővel is dolgozott együtt, sokukkal a mai napig jó kapcsolatot ápol. Bár a világ élvonalába tartozó topmodell, mindig is hangsúlyozta mennyire fontosak számára a magyar gyökerek. A szívén viseli a hazai divat sorsát, ezért egyértelmű választás volt. Úgy érzem, hogy értékrendben és üzenetben is tökéletesen hozza azt, amit szerettünk volna átadni” – emelte ki a könyv szerzője, Csalár Bence.

A sok-sok fotóval illusztrált könyv két borítóját és Enikő további képeit a Londonban élő, Junior Prima-díjas magyar fotós, Martin Wanda készítette, míg a belső anyagokat Bodnár Zsófia készítette.

A könyv a BOOOK Kiadó gondozásában a Magyar Divat & Design Ügynökség szakmai partnerségével jelent meg, előreláthatólag november végétől pedig angol fordításban is kapható lesz majd.

Forrás: Sajtóanyag

(Kövessetek minket Facebook oldalunkon, illetve Instagram profilunkon is, ahol extra tartalmakkal várunk benneteket.)

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturjunkie.blog.hu/api/trackback/id/tr5116259070

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása