Már online is elérhetőek az Inforg filmek
2021. október 21. írta: Kultúrjunkie

Már online is elérhetőek az Inforg filmek

inforg_kep.JPG

Az újkori magyar filmgyártás legtermékenyebb független stúdiója, a 10 évig működő Inforg tekintélyes könyvtárának emlékezetes alkotásai a netre költöztek. A Muhi András által alapított és 2000 – 2010 közt vezetett produceri iroda több mint 200 saját művet számláló, kisfilmekből, dokumentumfilmekből, animációkból, nagyjátékfilmekből és tévéfilmekből álló, gazdag gyűjteményének válogatásához, mostantól a www.inforgfilm.org oldalon lehet hozzáférni, kiváló minőségben. A honlap a Ferenczy Múzeum Centrum szervezésében, a szentendrei MűvészetMalomban nyílt, A kísérletezés szabadsága című, 2022. január 9-ig nyitva tartó kiállításnak köszönhetően jött létre. A portál rengeteg hasznos, érdekes háttérinformációt nyújt, illetve széles betekintést kínál a stúdió páratlanul gazdag filmtermésébe, alkotói közösségébe, így azon többek közt megtekinthető Enyedi Ildikó kisjátékfilmje, az Első szerelem, az Oscar-díjas Saul fiát jegyző Nemes Jeles László bemutatkozó rendezése, a Türelem, vagy Mundruczó Kornél korai remeke, a Rövid ideig tartó csend.

Az Inforg nagyjátékfilmjei is helyet kaptak ezen a felületen, így szintén újranézhető Fligauf Benedek három, fesztiválsikert arató alkotása, a Rengeteg, a Dealer, illetve a Tejút. Mellettük ott található a kínálatban Till Attila rendezése, a Pánik, valamint Gigor Attilától A nyomozó, A fény ösvényei Mispál Attilától és Vranik Roland emlékezetes Fekete keféje. Természetesen Bodó Viktor, Felméri Cecília, Iványi Marcell, Kálmánchelyi Zoltán, Stefanovics Angéla, Végh Zsolt, Kenyeres Bálint, Muhi András Pires, illetve Szaladják István munkái sem hiányoznak a palettáról.

A filmnézés mellett a honlapon a kiállítás virtuálisan is bejárható. Az audio guide-ra kattintva végig lehet menni a tárlaton a kurátor, Iványi-Bitter Brigitta PhD kísérőszövegét hallgatva. Továbbá az oldalon a rendezőkkel készített interjúk, valamint a filmekkel elnyert rangos díjak, moziplakátok és a produceri iroda emblematikus relikviái is megtekinthetőek.

Az www.inforgfilm.org honlapot Pál Rebeka, illetve Marcell Jósefsson tervezte és készítette.

További információk:

www.muzeumicentrum.hu

Névjegy: Muhi András

Muhi András az Eötvös Loránd Tudomány Egyetemen diplomázott 1980-ban, majd 1980-tól 1993-ig a Csepel Műveknél dolgozott jogtanácsosként, ahol 1993-2001-ig a Csepeli Kovácsológyár, majd a Csepel Művek Közhasznú Vállalat igazgatójaként tevékenykedett. 2000-ben megalapította az Inforg Stúdiót, melynek vezetője és producere lett, és az Inforg Stúdió első rövidfilmjei, az Aranymadár és az uristen@menny.hu rögtön megosztott fődíjat nyertek a 31. Magyar Filmszemlén. A következő 10 évben a Stúdió a kortárs magyar film meghatározó csoportosulásává vált, hiszen az alapítást követő évtizedben 25 játékfilmet, 100 rövidfilmet, 80 dokumentumfilmet és 15 animációs filmet forgatott, illetve vett részt a filmek elkészítésében, mint kooproducer. Ezek közül számos film gyakori résztvevője és nyertese volt rangos nemzetközi filmfesztiváloknak (Cannes, Berlin, Varsó, Rotterdam, Karlovy Vary, Locarno, Shanghai, Amsterdam, Toronto, Chicago, Hong Kong… stb.) Például Fliegauf Bence „Csak a szél" című filmje 2012-ben Ezüst Medve díjat nyert a Berlinale Nemzetközi Filmfesztiválon; a „Before Dawn”-t (Kenyeres Bálint rendezésében) az Európai Film Akadémia legjobb rövidfilmjének járó díjával tűntette ki. Az Inforg Stúdió 2010-es megszűnése után független producerként folytatta pályafutását, és olyan sikeres alkotások létrehozásában vett részt, mint Enyedi Ildikó filmje, „A testről és lélekről”, ami 2017-ben Arany Medve díjat nyert Berlinben, és 2018-ban az idegen nyelvű Oscar ötös mezőnyében szerepelt. Muhi András 2014-től a FocusFox producereként is tevékenykedik, ahol az újabb kis-, és dokumentumfilmek mellett eddig hét játékfilm vezető producere volt.

Sajtóinformáció: Langó Károly

(Kövessetek minket Facebook oldalunkon, illetve Instagram profilunkon is, ahol extra tartalmakkal várunk benneteket.)

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturjunkie.blog.hu/api/trackback/id/tr6616729834

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása