A nyarak számomra javarészt a fesztiválokról szólnak jó pár éve, abban a szerencsés helyzetben voltam és vagyok, hogy a legtöbb hazai rendezvényt sikerült már (akár) többször is megnéznem és kipróbálnom. Azonban annak ellenére, hogy nagy rajongója vagyok a fesztiválszezonnak és a szabadságérzetnek, amit nyújtanak, még mindig van pár dolog, amit nem sikerült megértenem az elmúlt évek során – és idén nyáron sem.
1. Felfújt műanyag dolgokkal bulizni
Minden évben rengeteg felfújt állat és egyéb műanyag strandkellék bukkan fel a közönség soraiban, csak azt nem tudom, miért kényelmes egész nap hurcolni magunkkal ezeket azért, hogy koncerten a magasba emelhessük őket.
2. Jelmezbe öltözni
Az első pár alkalommal még kifejezetten viccesnek találtam, hogy a fesztiválokon sétálgatva belefutottam egy-egy szuperhősbe, Pikachuba, vagy más mesehősökbe és állatokba. Azonban pár év elteltével már nem látok benne semmi érdekeset és értelmet sem. Arról nem is beszélve, hogy ezek a jelmezek javarészt hosszúak és nagyon vastagok. Jó dolog a 40 fokos hőségben, vagy az esős-sáros időben ezekben bulizni?
3. Maszkot viselni
Számomra teljesen irracionális „fesztiválkellékek” a különböző maszkok. Bármennyit is gondolkodok rajta, nem jövök rá, miért akarnék ló maszkban, vagy Sikoly álarcban érkezni a koncertekre.
4. Kiöltözni
Teljesen rendben van, hogy az ember ilyenkor is szeretne csinosan felöltözni, azonban minden gyakorlott fesztiválozó tudja, hogy érdemes úgy készülni, hogy bármikor porosak, sárosak lehetünk. Ennek ellenére minden évben látok elegáns ruhában, vagy magas sarkú cipőben bulizó lányokat. Rejtély, hogy miért döntenek emellett.
5. Jobban örülni a tűzijátéknak, mint a fellépőknek
Tényleg szép a tűzijáték, de a fesztiválokra én nem ezért járok (illetve már láttam jó néhányat életem során), hanem a koncertek miatt. Mégis gyakran szembesülök azzal, hogy az emberek mintha jobban örülnének, vagy sikítoznának a konfetti eső és egyéb show elemek miatt, mint az előadóknak. Ha pedig egy koncert végén a színpadtól távolabb (akár másik irányban) zajlik a tűzijáték, szinte senki nem a fellépőkre figyel.
6. Ugyanúgy öltözni
Évről-évre mindig felbukkan egy tipikus fesztivál outfit, és a lányok többsége mintha futószalagról érkezne. Miért jó pontosan ugyanúgy kinézni, mint mindenki más?
7. A „nem létező” helyekre betolakodni
Szinte nincs olyan koncert, ahol ne találkoztam volna az alábbi problémával: értem én, hogy mindenki szeretne minél közelebb kerülni a színpadhoz (és a kedvenceihez), de attól még, hogy valahol lát pár centiméternyi helyet, abból nem lesz automatikusan egy embernyi tér csak azért, mert ő befurakodik oda. Továbbá, miután mégis megtette, neki és a körülötte lévőknek sem lesz túl kényelmes a helyzet.
8. Buborékot fújni
Én is szerettem buborékot fújni kiskoromban, de azt még mindig nem tudom, hogy a fesztiválokon miért is jó a koncertek alatt ezzel foglalkozni.
9. A telefon kijelzőjén keresztül végignézni egy koncertet
Nem szeretnék vizet prédikálni, miközben bort iszom, ezért már az elején leszögezem: én is szoktam videót készíteni egy-egy kedvenc dalomról fesztiválokon. De aztán mindig meg is állapítom, hogy amíg ezt csináltam, nem is tudtam élvezni a koncertet, mert a felvételre figyeltem. Amit nagy valószínűséggel sosem fogok visszanézni. Ezért aztán főleg nem értem, mennyire lesz felejthetetlen élmény az a koncert, ahol az ember az elejétől fogva főként azzal foglalkozik, hogy videózzon és másokkal megoszthassa.
10. Koncert közben a tömeg felett eldobni a (félig) tele poharat
Az utóbbi években valahogyan elterjedt az a szokás a koncerteken, hogy az emberek csak úgy random feldobálják a levegőbe a poharukat a tömeg felett − vagy akár sörös üvegüket. Sajnos még mindig nem látom, mi ebben a jó. Főleg, ha még nem is üres a pohár. Biztosan én vagyok naiv, de nem azért veszek inni valamit, hogy aztán a tömegre öntsem. Továbbá nem kérek más italából (így meg főleg).
Fotók: VOLT Fesztivál hivatalos Facebook oldala
(Kövessetek minket Facebook oldalunkon, illetve Instagram profilunkon is, ahol extra tartalmakkal várunk benneteket.)